ANALITYCY WYJAŚNIAJĄ, DLACZEGO KOREKTA BITCOIN BEARISH MOŻE SIĘ POGORSZYĆ

Bitcoin handluje prawie 17 procent poniżej jego rok do daty wysoka prawie 12.500 dolarów. I, według analityków z TradingShot, tendencja spadkowa wkrótce zmieni się na dużo gorszą.

Niezależny portal analizy rynku zauważył krypto walutę benchmarku testując wsparcie średnioterminowego Kanału Wznoszącego (Ascending Channel). W tym samym czasie zwrócił uwagę na ostatnie załamanie BTCUSD poniżej 50-dniowej fali średniej kroczącej – inaczej mówiąc konkretnego piętra cenowego.

NIEDŹWIEDZIA KONFIGURACJA

Analitycy umieścili wykres Retracement Fibonacciego na górze jego linii trendu wznoszącego i 50-WMA narracji. Wielopoziomowy wykres ujawnił istotne poziomy oporu i podparcia, ponieważ głowice BTCUSD znajdują się niżej. TradingShot używał podobnych wykresów w przeszłości do dokładnego określenia linii cofania Bitcoin Era.

„Jeśli spojrzymy wstecz na dwa okresy czasu, które Bitcoinwe badał w tym badaniu (18 kwietnia, 08 lipca), zobaczymy, że po ich odrzuceniu“, wyjaśnili analitycy TradingShot.

„Oni również cofnęli się i uderzyli (nieznacznie przekraczając) poziom 0.618 Fibonacciego pod 1D MA20 (czarna linia trendu na wykresie) zanim znaleźli tam Support. I znów zaczęli się podnosić.“

BTCUSD testuje teraz ten sam poziom retrakcji włókna 61.7 w aktualnej konfiguracji. Para może albo wycofać się stąd, aby ponownie przetestować górną część wzorca kanału wznoszącego. Albo może ześlizgnąć się jeszcze niżej do docelowego poziomu poniżej $9,800.

TradingShot faworyzował niedźwiedzią stronę po zmierzeniu Bitcoin’a względem jego Moving Average Convergence Divergence. Wskaźnik LMACD podpowiedział, aby utworzyć Niedźwiedzi Krzyż, sygnalizując słabszy pęd do góry nogami w nadchodzących codziennych sesjach.

PODSTAWY BITCOINÓW

Krótkoterminowe katalizatory makroekonomiczne sprzyjały technicznym perspektywom TradingShot na Bitcoin.

Ostatnia wyprzedaż kryptoflady była spowodowana silniejszym sentymentem do dolara. Globalni inwestorzy podnieśli oferty na greenback pod wrażeniem opóźnionego amerykańskiego pakietu stymulacyjnego – a także potencjalnego odradzania się infekcji COVID. To spowodowało, że w poniedziałek każdy rynek pierwotny był niższy, w tym akcje i złoto.

To był scenariusz z marca 2020 roku. Wielu, w tym analityk rynku Cantering Clark, oczekuje, że Bitcoin będzie kontynuował trend spadkowy w kierunku 7000 dolarów. W tym samym czasie inni przewidują krótkoterminowy trend spadkowy, po którym nastąpi gwałtowne wycofanie się, jeśli dolar się osłabi.

„Wydaje się, że wszyscy są bardzo ostrożni, aby nie inwestować zbyt wiele w przypadku scenariusza z marca 2020 r.“ – powiedział Jonathan Habicht, współzałożyciel firmy zarządzającej inwestycjami Blockfyre. „Ale nawet gdyby to był scenariusz z marca 2020 roku, nie widzę, by BTC tak mocno dumpingowała, jak wtedy.“

Analitycy oczekują, że Jerome Powell wyrazi swoje zdanie na temat przyszłego dolara. Przewodniczący Rezerwy Federalnej pojawi się w tym tygodniu przed Senackim Komitetem Bankowym u boku sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina. Tam duet może ujawnić dalsze szczegóły na temat długo opóźnionego pakietu stymulacyjnego.

Demokraci i republikanie wstrzymali się z podjęciem decyzji o wielkości kolejnego funduszu pomocowego COVID. Zagroziło to ożywieniu gospodarczemu w ostatnich kilku tygodniach, odsyłając inwestorów z powrotem do tego, co uważają za najbezpieczniejszą przystań: dolara amerykańskiego. W rezultacie Bitcoin spada obok tradycyjnych rynków.

Dalsze opóźnienie bodźców amerykańskich może zwiększyć presję na kryptokurtę.