Wiele punktów danych sugeruje, że rozpoczął się bieg byków w stylu Bitcoin w 2017 roku

Dane o nastrojach społecznych, wzmocnienie podstaw i analiza łańcucha sugerują, że Bitcoin jest na krawędzi hossy w stylu 2017.

W ubiegłym tygodniu cena Bitcoina ( BTC ) wzrosła o 6,95%, z 10 804 USD 5 października do 11 555 USD do 12 października. Wzrost ten był najlepszym tygodniem dla ceny Bitcoina od lipca, a dane pokazują zauważalną zmianę nastrojów rynkowych wokół. zasób cyfrowy.

Według danych TheTie, alternatywnego dostawcy danych dla aktywów cyfrowych, dzienny wynik nastrojów dla Bitcoin osiągnął 62,4. Wskaźnik mierzy ton rozmów na Twitterze, aby uzyskać pozytywne lub negatywne nastroje na rynku, a każdy wynik powyżej 50 oznacza, że ​​nastroje rynkowe są pozytywne.

Cena Bitcoin a sentyment

Bitcoin i reszta branży kryptograficznej przeżyli spory udział w negatywnej prasie na początku października. CFTC i DOJ rozprawiły się z giełdą BitMEX, obciążając firmę nielegalną obsługą giełdy instrumentów pochodnych 1 października, a brytyjską FCA zakazał detalicznych instrumentów pochodnych kryptowalut 6 października.

Jednak żadne z tych wydarzeń nie przyniosło negatywnych rezultatów, których spodziewało się wielu inwestorów . Co więcej, po negatywnych wiadomościach pojawiły się bycze historie, takie jak Square przeznaczające 1% swoich aktywów na Bitcoin .

Ogólnie rzecz biorąc, bycze znaki nadal narastają dla Bitcoin, a gdy aktywa cyfrowe wzrosły do ​​11500 USD, całkowita kapitalizacja rynkowa całego sektora wzrosła o 6% z 339 miliardów USD do 359 USD.

Co więcej, niedawny raport, w którym ankietowano ponad 30 panelistów, w tym komentatora kryptowalut eToro Davida Derhy’ego, CEO Alpha5, Vishal Shah i stratega walutowego LMAX Group, Joela Krugera, wykazał, że Bitcoin ma osiągnąć 14283 USD do końca 2020 roku, według panelisty. średnia .

Aktywność Blockchain pasuje do nastrojów

Liczne wskaźniki dotyczące łańcucha również pasują do pozytywnych nastrojów wokół Bitcoin. Podczas gdy aktywność inwestorów rośnie, cena jeszcze nie nadeszła. Według analityka kryptowalut Willy Woo, oznacza to wzrost „aktywności inwestorów”, która nie została jeszcze uwzględniona w cenie Bitcoina. Woo powiedział :

„Aktywność inwestorów” opiera się na wolumenie w łańcuchu. Dzieje się tak, ponieważ kiedy BTC przenosi się między portfelami między dwoma różnymi uczestnikami, zakładamy, że była za to płatność poza łańcuchem (fiat lub alt-coin). To niedoskonała miara, ale przybliża to, co się dzieje ”.